Muhtar Ümit Doğan verdiği sözü tuttu 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu geliyor.

Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan verdiği sözü tuttu Gazi Mahallesine , 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu kurulması için çalışmalara başlandı.

Muhtar Ümit Doğan verdiği sözü tuttu 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu geliyor.

 Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan hizmet verecek olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarının hizmete gireceğini duyurdu.

Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan verdiği sözü tuttu Gazi Mahallesine , 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu kurulması için çalışmalara başlandı.


Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan hizmet verecek olan  112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunu  yakında hizmete gireceğini ve 7/24 hizmete vereceğini belirtti.Yerel Seçimler Yüksek Oy Alarak Gazi Mahallesine Muhtar Olan Ümit Doğan Seçimlerde Verdiği Sözünü Tutu 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonunu Gazi Mahallesine Kazandırdı .İstanbulda Faliyet Gösteren 317 olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonunun 318 'cisi Gazi Mahallesine Geliyor .Gazi Mahallesi'nin her alanda yeni hizmet ve yatırımlar kazandığını ifade eden Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan  , istasyonun hasta, kaza ve olaylarda ihbar merkezi olacağını belirtti.Öte yandan istasyonun 110 metrekare büyüklüğünde olacağı ve 1 ay içinde tamamlanmasının planlandı öğrenildi.


112 NEDİR?

112 Acil Sağlık Hizmetleri; vatandaşımızın herhangi bir acil hastalık veya yaralanma halinde, günün 24 saatinde 112 telefon numarasını çevirmesiyle başlar. Her ilimizde bulunan komuta kontrol merkezine ulaşan çağrılar, aciliyetine karar verilerek değerlendirilir. Olay yerine en yakın istasyondan içerisinde doktor veya paramedik, acil tıp teknisyeni bulunan tam donanımlı ambulans görevlendirilerek olay mahalline ulaşması ve hasta ya da yaralıya olay yerinde gerekli tıbbi müdahaleyi yaparak ihtiyaç varsa tedavi göreceği hastaneye nakledilmesi şeklinde son bulur. Bu hizmet; 82 Komuta Kontrol Merkezi (KKM) ve bu KKM’lerin verdiği görev emri ile harekete geçen 2228 Acil Yardım İstasyonu ile sunulmaktadır. KKM ve istasyonlarda 29.487 personel ve 4272 ambulans ile hastane öncesi acil sağlık hizmet sunumu gerçekleştirilmektedir.

Türkiye’de bu hat üzerinden ulaşılan hizmet ile ülke genelinde tüm noktalara kara, hava, deniz yolları ile ulaşım sağlanarak acil yardım hizmeti sunulmaktadır. Acil durumlarda ve afetlerde olay yerine hızlı ulaşım, yaygınlık, dağılım ve organizasyon, bütün bunları yaparken aksamayan bir koordinasyon şarttır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER