Sosyal Demokrat Amasyalılar Platformu Saraçhane'deki  Haysiyet Duvarı’nda buluştu

YSK başkan ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek ziyaretleri sürüyor. 

Sosyal Demokrat Amasyalılar Platformu Saraçhane'deki  Haysiyet Duvarı’nda buluştu


Bugün Saraçhane'deki İBB Başkanlık binası önünde “Demokrasi Nöbeti” tutulan Haysiyet Duvarı'nı  Sosyal Demokrat Amasyalılar Platformu ziyaret etti.
Sosyal Demokrat Amasyalılar Platformu Genel Başkan İsmet Abacı ve Sosyal Demokrat Amasyalılar Platformu üyeleri hakkında hapis ve siyasi yasak kararı verilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek olmak amacıyla, Saraçhane’deki İBB ana yerleşkesi önünde konumlandırılan ‘Haysiyet Duvarı’nda buluştu.
Haysiyet Duvarı'nı  Sosyal Demokrat Amasyalılar Platformu Genel Başkan İsmet Abacı ve Sosyal Demokrat Amasyalılar Platformu üyeleri ziyaret ederek imzalarını attılar ve anı fotoğrafı çektirdiler.


Sosyal Demokrat Amasyalılar Platformu Genel Başkan İsmet Abacı yaptığı Açıklamada , '' Öncelikle Bizim İle Burada Bulunan Çok Kıymetli Basın Mensupları ve Değerli Arkadaşlarım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun haklı mücadelesinde yanındayız. Bu yaşananlar maalesef ne ilk ne de son.Bu baskıcı iktidar, ancak haksızlığa maruz kalanların birlik olması, küçük farklılıkları bir kenara bırakıp birlikte mücadele etmesi ile değişir. İktidar; sokağa, mahalleye, şehre, ülkeye ve seçim sandığına sahip çıkmakla değişir. Birlik olunmaz ise  O  halde baskı ve zulüm korkuyu arttırır, cesareti kırar, insanları umutsuz bırakır, gelecek kaygısına düşürür.  kendimize gelelim, bir olalım biz olalalım tüm yaşadıklarımızı düşünerek  uyanalım kış uykusundan İşte Nazım Hikmet' in dediği gibi; “Daha gün o gün değil, derlenip dürülmesin bayraklar. Dinleyin, duyduğunuz çakalların ulumasıdır. Safları sıklaştırın çocuklar, bu kavga faşizme karşı, bu kavga hürriyet kavgasıdır.” Sosyal Demokrat Amasyalılar " ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2023, 13:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
David Pavel
David Pavel - 1 yıl Önce

Hi,

We wanted to let you know that the domain mercektv.com is now available for purchase. If you are interested in acquiring this domain, please follow the link below to get more information and express your interest.

https://domainlions.com/domains/mercektv.com

You can find more information about this domain on our website, but if you have any questions or need assistance, please don't hesitate to reply to this email. We would be happy to help.

Best regards,
David Pavel

--
Domain Lions LLC
T: +1 661 505 9573

SIRADAKİ HABER