Yüksel Elmas Gazi Eğitim ve Kültür Vakfı (Gazi Cemevi)'ne Adaylığını Açıkladı 

İşadamı Yüksel Elmas, 4 Aralık Pazar günü saat 13.00'de Mahmut Türkmen konferans salonunda yapılacak olan Gazi Eğitim ve Kültür Vakfı (Gazi Cemevi )7. Olağan Genel Kongresinde başkanlığa aday olduğunu yaptığı basın açıklaması ile duyurdu.

Konu ile ilgili Mercek Tv'ye açıklamalarda bulunan Elmas, şu ifadelere yer verdi. "Ben Yüksel Elmas, Kurucu başkan Hıdır Elmas'ın 3 çocuklu ailesinin en büyüğüyüm. Evliyim ve 2 erkek çocuk babasıyım. Uzun yıllardır Gazi mahallesinde ikamet etmekteyim. İlk ve orta öğretimi bir çok can gibi Gazi mahallesinde yaptıktan sonra lise öğretimimi Küçükköy Vefa Poyraz lisesinde yaptım. Şu an adalet öğrencisiyim, okumanın yaşı yok şiyarı ile hareket ederek maksat toplumun karşısına daha birikimli, donanımlı, kurumu, yolu, erkanı hak eder bir şekilde çıkıp o kurumun ağırlığını kaldırabilmek için bunu yapıyorum.

Okumanın yaşı yok insanın yaşamının her evresinde ve devresinde kendisini geliştirmesinden yanayım. Biliyorsunuz ki Gazi Cemevinin  seçimli genel kurulu var ve Gazi Cemevinin hassasiyeti ile önceliği var, kabul edip etmediği şeyler var. Şimdi bu sürece giderken, Gazi Cemevi'ne adaylık sürecim nasıl olgunlaştı kısaca ondan bahsetmek isterim. Bu durum tesadüf olmadı tamamen talep üzerine bir irade beyanı aştık. 8 ay boyunca üyelerimiz ve değerli canlarımız bunu tartıştılar. Tâki 10 güne kadar 150 kişilik bir toplantıda irade talebi iyade ye dönüştü ve adayım dedik. Allah kısmet eder ve bu toplumda bu rızalığı bize verirse içinden çıktığımız bu yola, erkana, inanca ve kuruma hizmet etmek istiyoruz. Geçmişten bu güne kadar kuruma, inanca, yola, erkana hizmeti bulunan değerli canlara sonsuz teşekkürler ediyorum. İnşaallah bizde, gücümüz ölçüsünde değerli canların bize omuz vermesinden sonra, kuruma hizmet etmek istiyoruz. Şimdilik bu kadar herkese iyi günler diliyor ve saygılar sunuyorum" ifadelerine yer verdi.

Haber/ Hasan Tik 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2022, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER