Sultanşehir Futbol Kulübünden Muhteşem 10. Yıl Kutlaması

Sultanşehir Futbol Kulübü 10. yılını muhteşem bir program ile taçlandırdı.

Sultangazi'li gençlere ve çocuklara 2012 yılında Uğurmumcu mahallesinde hizmet vermeye başlayan eski adı ile Fetih 1453 Spor Kulübü ve akabinde isim değişikliğine giderek Sultanşehir Futbol Kulübü adını alan kulüp Fatih Sultan Camii'nde gençlere dini eğitim vererek başlamıştı. Aradan geçen sürecin ardından başarılı bir şekilde yol kat eden kulüp 28 Mayıs Cumartesi günü akşamı ise 10. yılını kutladı.

Coşkulu ve bayram havasında geçen etkinliğe Sultangazi Belediye Başkanı, Av. Abdurrahman Dursun'un yanı sıra Siyasi partilerin ilçe başkanları ve yardımcıları ile Sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve sporcular ile aileleri katılarak yoğun ilgi gösterdi.

Önceki hafta İsmetpaşa Spor Kulübü ile gerçekleştirdiği karşılaşma sonucunda U14 takımı ile şampiyonluk kupası kazanan takımımızın hedefi oldukça büyük diyen Başkan Oğuz Erkan sözlerine şöyle devam etti.
"Sporun ve sporcunun sadece dakikaya odaklı bir yaşam ve heyecanının olmaması için eğitim sürecini de yaşam boyu kendi kişisel gelişimini de önemsiyoruz tesis ve lokali olmayan kulübümüzün 150'den fazla sporcusu var 112 tane aktif lisansı ve tff tüm kategorilerinde mücadele ediyor ve Şampiyon oluyor. Biz bu bereketin nereden geldiğini iyi biliyoruz" ifadelerini kullandı.
Program'da Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun baskan Oğuz Erkan'a Habibler mahallesinde temeli atılan alan için kulüp sözü verirken program sonunda çok sayıda katılımcıya ise plaket takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2022, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER