Yeniden Refah Sultangazi'den muhteşem kongre

Yoğun katılım ile gerçekleştirilen kongrede Yasin Kul Yeniden Refah Partisi Sultangazi ilçe başkanı oldu.

Hoca Ahmet Yesevi kültür merkezinde düzenlenen 2. olağan kongre yoğun katılım ile gerçekleştirilirken salondaki atmosfer ise görülmeye değerdi. Haberimizin başında evvela bu muhteşem kongreyi sunma görevini layık görüp bana teslim ettiği için başta kıymetli kardeşim  ve sayın ilçe başkanı Yasin Kul ve yönetimine teşekkür ettiğimi belirtmek isterim. Umarım ilk deneyimim olan bu sunumda sürçi lisan eylememişimdir.

Tüm hazırlıkların en ince ayrıntısına kadar düşünülüp hazırlandığı kongrede oluşturulan divan kurulu başkanlığına Orhan Çağlayan, Divan Hatipliğine İsmail Öksüz, Divan Üyeliğine Saadettin Çetin, Divan Üyeliğine Ali Çekin, Divan Üyeliğine Mehmet Gülin Karataş seçilirken, istiklal marşımızın okunması ile kongre süreci resmen başlamış oldu. Çok sayıda siyasi parti temsilcisi, sivil toplum kuruluşları ve muhtarların yanı sıra parti üyeleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen kongrede kurucu ilçe başkanı Orhan Kara'dan bayrağı devir alan Kul delegelerin tamamının oyunu alarak Yeniden Refah Partisi Sultangazi ilçe başkanlığının resmen 2. ilçe başkanı oldu. 

Sözlerine Selamın aleyküm diyerek başlayan çiçeği burnunda ve Sultangazi'nin en genç ilçe başkanı olma özelliğini de taşıyan Yasin Kul, konuşmasında "Sayın genel başkan yardımcımız, Sayın il Başkanım, Sayın İl Başkan Yardımcılarımız, Sultangazi’mizin kıymetli siyasi Parti İlçe Başkanları, basınımızın kıymetli mensupları.
Halkımızın birlik beraberliğini sağlamak için çaba sarf eden ilçemizin kıymetli sivil toplum kuruluşları, gecesini gündüzüne katan milletimizin hizmet talep etme açısından ilk durağı olan değerli muhtarlarımız. Sultangazi’mizde ekonomik buhranlara rağmen kahramanca  istihdam sağlamaya devam eden  değerli iş insanlarımız. Teşkilatımızın motor gücü, Sultan Fatih’i kendisine öncü kılmış kıymetli gençler, iman dolu yüreğiyle, benim evladım anasız büyür ancak vatansız büyüyemez diyen Nene Hatunlar, hanımefendiler ve bu salonu hınca hınç dolduran Selahaddin’i Eyyubi’nin fetih ettiği Kudüs sevdalıları Erbakanlar, Sultangazililer  2. Olağan kongremize hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Kurucu İlçe Başkanımız Sayın Orhan Kara’ya huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyor yeni görevinde başarılar diliyorum.
Değerli Sultangazililer, biz Refah inancının mensupları olarak kavga etmek, çatışmak ve yıkmak için gelmiyoruz. Yapılan hayırlı hizmetleri tebrik ve teşekkür etmek,  bununla birlikte eksik yapılan işleri ve yanlışları da düzeltmek için geliyoruz. Sultangazi ilçemizde siyasette zarafet devrini başlatıyoruz.

İlçemizde siyasi partiler birbirlerinin düşmanı değil, hizmet yolunda rakipleridirler. İlçemizde problemlerimizi konuşarak çözmeli, insan olmanın esasına riayet etmeliyiz. Biz siyaseti nefret söylemi üzerine değil, kardeşlik hukuku üzerine bina eden bir anlayışla geliyoruz. İlçemizde tüm siyasi partilerin görevi,  hayra motor, şerre fren olmalıdır.
Merkez Habipler, Cumhuriyet, Uğurmumcu ve Zübeyde hanım gibi mahallelerimiz başta olmak üzere, birçok mahallemizde problemlerimiz var, bu sıkıntıların farkında olduğumuzu, çözümü noktasında takipçisi ve destekçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.

Siyaset kurumu olarak doğru dil, doğru siyaset anlayışıyla, gerekli açıklamalar uygun bir üslup,          kullanılarak tüm siyasi partilerce yapılmalı ve halkımızın arasına kin ve nefret tohumları ekilmemelidir. 

İlçemizde yanlış politikalar sebebiyle gelecek kaygısı yaşayan Avrupa ve Amerika hayalleri kuran genç nesillerimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. Bu böyle gitmez.
Sultangazi ilçemizi esas alarak, genç nesiller üzerinden çalışmalar yapacak, sokak sokak,  ev ev, kapı kapı gezerek, önce ahlak ve maneviyat düsturuyla, dokunmadık gönül sıkılmadık el bırakmayacağız.

Yüksek müsaadenizle bugünleri anlatan Erbakan hocamızın gençliğe hitabesinden bir hatırlatma yaparak konuşmamı sonlandırmak istiyorum. 
Taşıdığımız bu sorumlulukların aksine bugün bütün insanlık bir buhranın içindedir. İslam coğrafyası, ırkçı emperyalistlerin elinde kan gölü haline çevrilmiştir. Ayrıca işsizlik, açlık, insan hakları ihlalleri ile dünya gençliği bunalıma sürüklemektedir. Bunalımdan çıkmanın yolu ancak ve ancak milli görüş ile mümkündür.
Refah inancının tüm gönüllerde yeşermesi dileğiyle, sizleri Allah’a emanet ediyor, 2. olağan kongremizin hayırlara vesile olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Tekrar hoş geldiniz sefalar getirdiniz" diye konuştu.

Muhteşem bir atmosfer içinde gerçekleşen kongre ve bu kongrenin sunum görevini şahsıma güvenerek teslim ettiği için bir kez daha kıymetli başkan Yasin Kul ve ekibine yürekten teşekkür ediyor ve ilçe başkanlığı görevinde kendisine ve ekibine başarılar diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2021, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER