GAZETECİ ÇAVUŞ'TAN ÇAĞRI  "SİLAHIN ŞAKASI YOK" SİLAH ÖLDÜRÜR ” 

Bireysel Silahlanmaya Hayır Platformu Başkanı Gazeteci Bülent Çavuş bayramlarda, düğünlerde, asker uğurlamalarında ve futbol müsabakalarında ateşli silah kullanarak kutlama yapılması nedeniyle meydana gelen üzücü olayların engellenmesi amacıyla "SİLAHIN ŞAKASI YOK" SİLAH ÖLDÜRÜR ” projesi hazırladı.

GAZETECİ ÇAVUŞ'TAN ÇAĞRI  "SİLAHIN ŞAKASI YOK" SİLAH ÖLDÜRÜR ” 

Bu kapsamda ilk etapta İstanbul'da 39 İlçe belediyelerinden destek alarak görsel çalışmaları kamuya ait bilboardları tramvay vb. toplu ulaşım araçlarında, alışveriş merkezlerinin elektronik ekranlarında, görsel ve işitsel kamu spotları tramvay TV kanallarında ve tüm belediyelerden destek alarak Belediyelere ait sosyal medya hesaplarında yayınlanmaya başlanması . Ayrıca proje kapsamında hazırlanan afişler, ilçe genelindeki önemli meydan noktalara asılmalı. Proje ile '' Bireysel Silahlanmaya ''karşı vatandaşların  toplumsal duyarlılığın da artırılması amaçlanıyor.

Başlatılan Kampanya Hakkında Açıklama Yapan Bireysel Silahlanmaya Hayır Platformu Başkanı Gazeteci Bülent Çavuş '' En fazla cinayetin işlendiği on ilde ilk sırada İstanbul var Kadın cinayetleri son yıllarda önemli artış göstermektedir. Yıllara göre kadın cinayeti sayısı her yıl dahada yukarı çıkıyor.

Bizim Yaptığımız Araştırma Sonrası Sigara ve tütün ürünlerine açılan mücadele gibi,  “Silah ve Şiddet” içeren ve pazarlayan tüm alanlara gizli veya doğrudan reklam yasağı ve denetimler getirilmelidir. Silah fotoğraf ya da desenlerinin ve silah markalarının logo, renk ve şekillerinin; şeker, çerez, oyuncak, tişört, çanta vb. nesnelerde bulunması engellenmelidir. Evde silah bulundurma ruhsatında eş rızasını içeren referans sistemi olmalıdır. "SİLAHIN ŞAKASI YOK" SİLAH ÖLDÜRÜR ” projesi için öncelikle sayın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve 39 İlçe Belediye Başkanından destek bekliyoruz .Görsel çalışmaları kamuya ait bilboardları tramvay vb. toplu ulaşım araçlarında, alışveriş merkezlerinin elektronik ekranlarında, görsel ve işitsel kamu spotları tramvay TV kanallarında ve tüm belediyelerden  destek alarak Belediyelere ait sosyal medya hesaplarında yayınlanmaya başlanması ve daha fazlası için Konferanslar düzenlenmeli .Artık herkes Bu sosyal sorumluluk İçin ellini taşın altına koymalı ''İfadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER