Saadet Partisi Sultangazi'de Vekili Millet İle Buluşturdu

Saadet Partisi tarafından düzenlenen ‘Milletin Vekilleri Milletin Yanında’ programı Sultangazi'de düzenlendi.

Saadet Partisi tarafından gerçekleştirilen ve millet vekillerinin millet ile buluşturulduğu '‘Milletin Vekilleri Milletin Yanında’' programının Sultangazi'de yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Sivil toplum kuruluşları, STK temsilcileri ve muhtarlar ile çok sayıda davetlinin katılım sağladı.

Uğur Mumcu mahallesinde bulunan Köfteci Yusuf'ta gerçekleştirilen kahvaltılı buluşmada Saadet Partisi Bursa Milletvekili İnşaat Yüksek Mühendisi Mehmet Atmaca davetliler ile bir araya geldi. Gündeme ilişkin konuların değerlendirildiği programda ana gündem İsrail ve işbirlikçilerinin Filistin ve Gazze’de uyguladığı insanlık dışı vahşet ve katliam oldu. Saadet Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan, açılış konuşmasında İsrail ve işbirlikçilerine çok sert dille tepki gösterdi. Ülkedeki ekonomik krize de değinen Aydoğan Şunları söyledi. “ Bu ülkede asgari ücret 12 bin tl, kiralar 15 bin tl emekli maaşı ise 7.500 tl, insanları açlığa yokluğa mahkum eden iktidar zevk ve sefa içerisinde yaşarken açlığa mahkum ettiği milyonlar ekonomik krizin altında inim inim inlemektedir. Öte yandan kırk beş gündür İsrail devleti, mazlum Filistin halkın katletmektedir. Ne yazık ki dünya bu katliama sesiz kalmakta kör ve sağırları oynamaktadır. Müslüman ülkelerden gık çıkmamaktadır. Mazlum Filistin halkı kendi kaderine terk edilmiştir" ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Bursa Milletvekili İnşaat Yüksek Mühendisi Mehmet Atmaca, konuşmasında “Saadet Partisi 10 Milletvekiliyle Mecliste en iyi muhalefet görevini yapmaktadır. Halkımızın istek ve taleplerini meclise taşımaktadır. Diğer siyasi partilere ne kadar konuşma süresi veriliyorsa bize de aynı oranda konuşma hakkı verilmektedir. Saadet Partisinin mecliste 36 çalışanı vardır ancak bu çalışanlarımıza bir yer tahsis edilmediği için sıkıntılar yaşanmaktadır. 15 Metre kare bir alanda 36 arkadaşımız çalışmasını sürdürmektedir. 22 yıldır iktidarda olan parti halkımızı adeta açlığa yokluğa mahkûm etmiştir. Asgari ücretle geçinmeye çalışanlar açlık sınırının çok altında yaşam mücadelesi vermektedir. Ülkemizde bunlar yaşanırken hemen yanı başımızda Müslüman Filistin'li kardeşlerimiz katledilmektedir. Bu vahşete dur diyen yoktur. Müslüman ülkelerden de ses çıkmamaktadır. Biz Saadet Partisi olarak gerek mecliste gerekse alanlarda gerekli tepkiyi koyarak Siyonist İsrail’i kınamaktayız” dedi.

Program son olarak çektirilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2023, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER