Sultangazi İttifakı Büyüyor

İlk buluşmanın verimli geçmesinin ardından belli zaman dilimlerinde bir araya gelme kararı alan Sultangazi İttifakı, 2. buluşmayı ise haftasonu Habibler mahallesinde bulunan Esenbahçe Et Mangal'da gerçekleştirdi.

Sultangazi'nin kanaat önderlerinden Seyit Ateş'in ev sahipliği ve Ömer Yılmaz'ın başkanlığında gerçekleşen programda birlik ve beraberlik mesajları verilirken, programa olan ilgi ve katılım sayısındaki artış ise dikkat çekti. Siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarında bulunduğu programda, ilk toplantıda da ön plana çıkan Sultangazi'yi Sultangazililer yönetsin başlığı yine buluşmanın ana başlığı olurken, katılımcılar tarafından da büyük destek gördü.

Ev sahibi Seyit Ateş, yaptığı selamlama konuşmasında "Ben bugün sadece ev sahibiyim, sizlerle aynı sofrada bulunmaktan şeref duyuyorum. Kıymet ve değer verdiğim, yıllardır birlikte olduğum komşularım, kardeşlerim, arkadaşlarım ve ağabeylerim var. Hiç bir siyasi fark gözetmeksizin bundan bir önceki toplantımıza iştirak eden arkadaşlarımıza siyasi kimlik üzerinden ötekileştirme cümlelerinin kullanıldığını biliyorum. Bu nedenle falan parti, filan parti gibi bir ayrımcılığımız yok ifadelerini kullandı.

Toplantının başkanlık görevini yürüten Ömer Yılmaz ise, "Sultangazi'ye ve Sultangazililere önem veriyoruz. Bu birliktelik büyümeye başladığı için bundan sonraki toplantılarda kaliteyi dahada artırmak adına Seyit Ateş başkanımın bu işi yürütmesi ile ilgili kendisini sizlere öneriyorum kabul edenler el kaldırsın demesi üzerine tüm katılımcılar görüş birliğine vararak ortak karar alınmış oldu. Parogram, yapılan kahvaltı ve tanışma programının ardından toplu olarak hatıra fotoğrafı çekildikten sonra ise sona erdi.

é

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2022, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER