Gazeteci Bülent Çavuş: “Bireysel Silaha Hayır, mutluluğa kurşun sıkmayın ” 

Gazeteci Bülent Çavuş, maganda kurşunuyla vurulduktan sonra felç kalan ve 2 yıl süren tedavinin ardından 2017’de yaşamını yitiren oğluyla ilgili “Lütfen Yeter Artık ‘Bireysel silahlanmaya hayır’, ‘Mutluluğa kurşun sıkmayın” dedi.

Gazeteci Bülent Çavuş: “Bireysel Silaha Hayır, mutluluğa kurşun sıkmayın ” 

TWİTTER’DAN PAYLAŞTI

Oğlunu vuran kişinin 6 yıldır bulunamaması karşısında umudunu yitirmeye başladığını belirten Bireysel Silahlanmaya Hayır Platformu Başkanı Gazeteci Bülent Çavuş  6 yıl önce öldürülen oğlu Ahmet Emre Çavuş’un katillerinin hala bulunmadığını belirterek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. ’’ Nasıl bir dünyada yaşıyoruz ki, oğlumun katili 6 yıldır bulunamadı? Geleceğe dair bir sürü umutları olan bir çocuğu hayatının baharında bir “yorgun” bize göre ise “katil” merminin yaşamdan koparmıştı kendince eğlenen bir şehir eşkıyası…Tek dileğim, oğluma bunu yapanın cezasını çekmesi. Oğlum mezarında rahat uyusun. 19 yaşında toprağın altında yatırıp, sorumlusunu bulamadıkları için bu dünyadaki adalete güvenmiyorum. İlahî adalete sığındım. Sorumlunun yargılanmasını, cezasını çekmesini istiyorum İçişleri Bakanlığı’na soruyorum: Oğlum Ahmet Emre Çavuş’u kim öldürdü” paylaşımı yaptı.

NE OLMUŞTU?
Ahmet Emre Çavuş, İstanbul'un Sultangazi ilçesindeki Gazi Mahallesi’nde 2 Ağustos 2015 akşamı, arkadaşlarıyla yolda yürüdüğü sırada nereden geldiği belli olmayan bir kurşunla boynundan yaralandı.Omuriliğinin zedelenerek, vücudunun yüzde 99’unun felç kalmasına neden olan olay gerçekleştiğinde, henüz 17 yaşındaydı.
Vurulmasının ardından ilk yedi ayı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yoğun bakım ünitesinde olmak üzere 2 yıl tedavi gören Çavuş, 13 Ağustos 2017’de de yaşamını yitirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER