Seçimi 1200 oy fark ile kazanan muhtar sevincini dana keserek kutladı

Sultangazi Eski Habibler mahallesinde 2019 yılında girdiği muhtarlık yarışını az bir farkla kaybeden Yaşar Karaçam, 31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde ise rakibi Osman Avcılar'a 1200 oy fark atarak sandıktan zaferle çıktı. Sonucu kabullenemeyen mevcut muhtar Osman Avcılar ise, Karaçam’ın mahallede ikamet etmediğini öne sürerek, YSK’ya şikayet etti. YSK, ise yapılan incelemelerin ardından itiraza ret kararı vererek Karaçam'ın muhtarlığını onayladı ve mazbata verilmesine karar verdi.

Alınan kararı sevinçle karşılayan Karaçam, yanına aldığı aza ekibi ve ailesi ile birlikte Sultangazi ilçe seçim kuruluna giderek mazbatasını teslim aldı. Seçim öncesi karar alarak sandıktan zaferle çıktığı takdirde dana keseceğini belirten Karaçam, ilk iş olarak sözünü tuttu ve muhtarlık binası önünde dualar eşliğinde dana kesti.

Karaçam "31 Mart yerel seçimleri mahallemde kendim adaydım. Burada sandıktan 1200 oy farkla muhtar seçildim. Habibler mahallesinde ikamet ediyorum. Doğma büyüme buralıyım. 46 senedir doğup büyüdüğüm Eski Habibler mahallesindeyim. Mevcut muhtar bey beni Ankara'ya kadar şikayette bulunduğu için ve oradaki şikayet sonucuda ret geldiği için bende bugün itibariyle mazbatamı almış bulunmaktayım. Eşim ve çocuklarım ile birlikte muhtarlık önünde şükür kurbanım vardı onuda kesmiş bulunuyorum. Akabinde bana burada oy verenden de vermeyenden de Allah razı olsun  sonuçta biz burada bir aileyiz dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2024, 22:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER