Genel Başkan Toruntay, 24 Kasım Öğretmenler Günü Sebebiyle Bir Basın Açıklaması Yayımladı. 

Genel Başkan, “24 Kasım Öğretmenler Günü'nün, tüm öğretmenlerimize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor ve yürekten kutluyorum.” dedi.

Genel Başkan Toruntay, 24 Kasım Öğretmenler Günü Sebebiyle Bir Basın Açıklaması Yayımladı. 

Öğretmenliğin, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleği olduğunu belirten Toruntay, sözlerine şu şekilde devam etti: 

“Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Öğretmenlerin olduğu yerde ‘’ Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’’ nesillerin umudu vardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Milletleri kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir.’’ sözü, ulusumuzun gelişmesinde ve bilimsel eğitim yolunda atılan en önemli adımların öğretmenlerimize ait olduğunu göstermektedir.

Öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER