Herkesin unuttuğu gazetecilere başkan Altan'dan jest

Yaklaşan yerel seçimler öncesi siyasi partiler ve adaylar hem gazetecileri hemde 10 Ocak Gazeteciler Gününü aklının ucundan dahi geçirmez iken Gelecek Partisi Sultangazi belediye başkan adayı Ramazan Altan ise kısıtlı imkanlarına rağmen yine farkını ortaya koyarak gazetecilere jest yaptı.

Her yıl 10 Ocak tarihinde kutlanan Gazeteciler günü bu yıl yine Sultangazi'de faaliyet gösteren basın mensupları açısından buruk geçti. 10 Ocak gününü tabiri caizse boynu büyük şekilde geçiren basın mensuplarını belediye başkanı sayın Av. Abdurrahman Dursun dahi hatırlamaz iken, siyasi partilerden sadece Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi ilçe başkanı Kemal Avseren ve ekibi hatırladı. Adaylık süreci ve yoğun çalışma temposu nedeni ile önceden bilgisini vererek yakın zamanda gazeteciler ile bir araya geleceğini belirten Ramazan Altan ise gecikmeye rağmen yine farkını ortaya koyarak gazetecilere jest yaptı.

Alçak gönüllülüğü ve mütevazi kişiliği ile bilinen Altan, geçtiğimiz pazar günü Sultangazi'de faaliyet gösteren basın mensuplarını kahvaltı sofrasında ağırladı. Bununla da yetinmeyen Altan, kısıtlı imkanlarına rağmen günümüz gazetecilerinin en çok ihtiyaç duyduğu meteryallerden olan ve özel olarak tasarlanmış üzerlerinde gazetecilerin isminin yazılı olduğu powerbank hediye etti.

Programa Gelecek Partisi millet vekili İsa Mesih Şahin ve İstanbul il başkanı Mehmet Kuğu'da eşlik ederken kahvaltının ardından açıklamalarda bulunan Ramazan Altan, Belediye başkanlığı döneminde Gazetecilere yönelik planlamış olduğu projeler ve çalışmalardan bahsetti. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Altan, program sonunda ise gazetecilere üzerinde isimlerinin yazılı olduğu powerbank hediye etti. Program çektirilen hatıra fotoğrafının ardından ise sona erdi.

Haberin detayları için videoyu izleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2024, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER